hallstahammar
15:10 | 8 februari 2016

Öppet hus blev en succé

Egenföretagare bjöd in till öppet hus. Gäster lockades ända från Dalarna.

I helgen satte de fyra småföretagarna ”Idas Änglar” , ”Made By Jennie”, ”Made By Vera” & Evelina Pettersson som är fristående hudvårdskonsult för Mary Kay, ihop ett Öppet Hus i Hallstahammar där de visade upp och sålde sina produkter. Eftersom vi alla bor i olika kommuner i Västmanland så blev Hallstahammar en naturlig mittpunkt för oss alla. 
Öppet huset blev en succé. Redan vid öppning hängde ett gäng på låset som ville in och mingla bland handgjorda smycken, drömfångare och hundvårdsprodukter. Dem första 20 som kom fick en varsin Goodiebag med fina erbjudanden i, en liten överraskning, och ett glas med cider, de var väldigt uppskattat och känns lite lyxigt berättar en av gästerna.

– Män och kvinnor i alla åldrar kom på besök, det är helt fantastiskt, man blir så glad säger Ida, smyckesdesigner på Idas Änglar. Intresset var helt klart större än förväntat, det kom folk ända från Falun för att besöka oss!

Vi är så glada och nöjda och planerar redan för sätta ihop nästa ”Öppet hus”.

Intresserad av att läsa mer om oss?
www.idasanglar.se
www.dinpresentbod.se
Made By Jennie, finns på sociala medier.

Från löpet

Dagens lunch

Dagens lunch

Grattisannonser

Grattisannonser Boka en gratis grattisannons för publicering här på magazin24.se

Minnesannonser

Minnenannonser Välkommen att boka in din minnesannons på magazin24.se
+
-
GRATISTIDNINGARNA

Magazin24 – Årets lokala insats 2023

Magazin24 – Årets gräv/artikelserie 2023

Magazin24 – Årets lokalsajt 2020