Guld och silver till Emily Haddad
Ytterligare framgångar för Västra Mälardalens dansförening.
Ytterligare framgångar för Västra Mälardalens dansförening.
Lördagen 14 mars tävlade Emily Haddad från Västra Mälardalens dansförening på Gothenburg DanceSport Challenge.
Arrangör Göteborgs Elitdansare (GED) för Sveriges danssport förbund. De arrangerar alltid fina tävlingar för dansarna.
Det gick som en dans med 1:a plats i standard och 2:a i latin vilket gav attraktiva uppflyttningspoäng mot högre klass.

Lagledare för dagen lånades av elit föreningen Alemana dansklubb, Stockholm. Ett stort tack till Therese Elander och Per Wilny som gjorde ett lysande arbete.
Ett stort grattis Emily till dina framgångar!

Lola Svensson

Det här är en insänd artikel skriven av en läsare. Skribenten är fristående och eventuella åsikter som framförs är skribentens egna.
Vill du skriva till vår insändarsida? Skicka din text till insant@magazin24.se. Max 3 600 tecken. Det går bra att skriva under signatur.