Modevisning med PRO Kungsör
Vår- och sommarkläder visades upp.
Vår- och sommarkläder visades upp.
Ordförande Gunilla Lindström hälsade alla, som var många, välkomna till aprilmötet. Det inleddes med modevisning med kläder från Pops i Arboga som våra sex stycken mannekänger visade upp i tre omgångar var. Det var vår- och sommarmode som Roffe Lindgren (dagens speaker) försökte lotsa fram med priser, färg och form. Det var många som ville känna på kvalitén på kläderna. Visningen var mycket uppskattad.

Sen blev det kaffe, smörgås och mjuk kaka. Sen informerades om kommande resor, från KPTR, om Monikas naturcirklar, boulestarten, att PRO-rallyt blir 8 juni, och nästa möte är 23 maj med Knektarna från Västerås som underhåller. Mötet avslutades med lottdragning och Gunilla tackade alla som kom.
Roffe Lindgren
PRO Kungsör
Det här är en insänd artikel skriven av en läsare. Skribenten är fristående och eventuella åsikter som framförs är skribentens egna.
Vill du skriva till vår insändarsida? Skicka din text till insant@magazin24.se. Max 3 600 tecken. Det går bra att skriva under signatur.