Bil-och Teknikhistoriska Sällskapet på utflykt till Bysala
Bil-sektionen och Moped-sektionen från Bil-och Teknikhistoriska Sällskapet /BTS, hade en gemensam utflykt under lördagen.
Bil-sektionen och Moped-sektionen från Bil-och Teknikhistoriska Sällskapet /BTS, hade en gemensam utflykt under lördagen.
Vi åkte till Bysala och grillade korv, utbytte tankar och njöt av den vackra naturen och inte minst det fina vädret. Se alla fina bilar och mopeder som deltog.
Vi var många som var där, 60-70 personer, kanske någon av dina vänner. Vi har fantastisk roligt på våra träffar, fundera på om du också vill vara med. Vi ser fram mot nästa aktivitet av utflykts-/resegruppen.
Mats Rosén
Sekreterare
Bil-och Teknikhistoriska Sällskapet
Det här är en insänd artikel skriven av en läsare. Skribenten är fristående och eventuella åsikter som framförs är skribentens egna.
Vill du skriva till vår insändarsida? Skicka din text till insant@magazin24.se. Max 3 600 tecken. Det går bra att skriva under signatur.