Här är de mest klickade bostäderna: Vecka 5
Hemnets mest besökta objekt i Västra Mälardalen, Kolbäcksådalen och Kvicksund under den gångna veckan.
Hemnets mest besökta objekt i Västra Mälardalen, Kolbäcksådalen och Kvicksund under den gångna veckan.
1. Björskogs prästgård 172, Valskog. 1 295 000 kronor
Beskrivs som en fantastisk villa om 145 kvadratmeter som fördelas på sex rum och kök. Boendet erbjuder stora sociala ytor, väldisponerat vardagsrum och ett ljust arbetskök. Huset värms upp via bergvärme för låg driftskostnad och har ett vackert furugolv på övervåningen. Fyra sovrum med plats för säng och förvaring gör huset till ett utmärkt familjehus.
Objektsidan fick 5 913 besök under vecka 5.
2. Norra Lunger Skräddarbo 280, Arboga. 3 200 000 kronor
Sekelskiftsvilla om 200 kvadratmeter som fördelas på sex rum och kök. Till fastigheten hör även en stor loge, carport, jordkällare, växthus, båtplats i båthus, kräftvatten för fiske och cirka fyra hektar mark. Huset är renoverat med flera sekelskiftsdetaljer bevarade.
Objektsidan fick 5 284 besök under vecka 5.
3. Tallgatan 12, Köping. 2 295 000 kronor
Centralt belägen 1-plansvilla med källare om sammanlagt 184 kvadratmeter som fördelas på fem rum och kök. Byggnaden är ansluten till både fjärrvärme och fiber, samt utrustad med nytt yttertak, fönster, kök och badrum.
Objektsidan fick 5 253 besök under vecka 5.
4. Tofthammar 177, Arboga. 3 400 000 kronor
Villa i tre plan med tio rum som fördelas på hela 365 kvadratmeter. Lockar med en stor terass i västerläge och balkong i österläge. Huset byggdes 1895 vilket syns på husets väl tilltagna salar med kakelugnar och öppen spis, samt genomgående bevarade trägolv i original.
Objektsidan fick 4 638 besök under vecka 5.
5. Engvallsgatan 9, Arboga. 895 000 kronor
Trerumsvilla om 76 kvadratmeter med en lika stor källare som rymmer sovrum, gillestuga, förråd, tvättstuga, badrum och bastu. Huset är belägen på en trädgårdstomt i hörnläge med närhet till fina strövområden runt Arbogaån.
Objektsidan fick 4 273 besök under vecka 5.