Köping
11:25 | 30 maj 2017

Tårtgeneralenteamet söker statister

Filmbolaget: "Ute efter en hel del människor, både män och kvinnor".

Huvudrollsinnehavaren Mikael Persbrandt flankerad av Filip Hammar och Fredrik Wikingsson. PRESSFOTO: Nexiko AB

Filminspelningen av FIlip Hammar och Fredrik Wikingssons bok ”Tårtgeneralen” är i full gång, men fortfarande finns det luckor att fylla.

– Just nu är vi ute efter en hel del människor, både män och kvinnor i alla åldrar som skulle kunna tänka sig att figurera som statist i filmen, meddelar filmbolaget Nexiko.

Inspelningsperioden börjar denna vecka och håller på cirka en och en halv månad framöver och skulle du vara intresserad av att vara med är det cirka en heldag under den perioden som skulle gå åt.

För att komma i kontakt med filmbolaget om en statistroll mejlar du till film@nexiko.com. Nexiko vill då veta ditt namn, mobilnummer, ha en porträttbild samt helkroppsbild, längd, ålder samt storlek på tröja, jeans och sko.

Från löpet

Dagens lunch

Dagens lunch

Grattisannonser

Grattisannonser Boka en gratis grattisannons för publicering här på magazin24.se

Minnesannonser

Minnenannonser Välkommen att boka in din minnesannons på magazin24.se
+
-
GRATISTIDNINGARNA

Magazin24 – Årets lokala insats 2023

Magazin24 – Årets gräv/artikelserie 2023

Magazin24 – Årets lokalsajt 2020