Här är de mest klickade bostäderna: Vecka 44
Hemnets mest besökta objekt i Västra Mälardalen och Kolbäcksdalen under den gångna veckan.
Hemnets mest besökta objekt i Västra Mälardalen och Kolbäcksdalen under den gångna veckan.
1. Ytterberga 11 Köping. 1 595 000 kronor.
Familjevilla om 150 m2 fördelat på hela 7 rum varav 5 sovrum. Tomtyta om hela 5479 m2 samt vidbyggt och rymligt dubbelgarage för den motorintresserade. Tillhörande robotgräsklippare ingår i köpet. Bostadshuset av fabrikat Myresjöhus är uppfört år 1990 och är försett med ett energieffektivt uppvärmningssystem i form av bergvärme. Fiber installerat, perfekt för den som ställer höga krav på god uppkoppling.
Objektsidan fick 5 322 besök under vecka 44.

2. Sjötullen 6 Köping. 1 395 000 kronor.
Lantlig fastighet strax utanför Köping, på Gräsö området ca 1km från närmaste bostadsområde. Fastigheten är belägen på en lugn plats med en känsla av avskildhet, omgiven av natur och landsbygdens fridfullhet. Huset erbjuder goda möjligheter för den som vill skapa en personlig oas och ta tillvara på den lantliga karaktären. Bostadshuset har sociala ytor med en genomtänkt planlösning där kök, två vardagsrum, matsal och badrum möter dig på entréplanet och de tre sovrummen är belägna på det övre våningsplanet.
Objektsidan fick 3 436 besök under vecka 44.

3. Björnstigen 15 Köping. 2 695 000 kronor.
Bostad i Köping som erbjuder gott om plats med en boyta på 119 kvm fördelat på 5 rum, varav 3-4 sovrum. Byggåret är 1965 och fastigheten har en tomt på 995 kvm. Här finns en praktiskt garage och en mysig eldstad för extra värme och trivsel.
Objektsidan fick 3 236 besök under vecka 44.

4. Östra Långgatan 14A Köping. 3 495 000 kronor.
Radhus beläget i Köpings stadskärna. Här erbjuds ett boende med närhet till både gamla stan, naturen, skolor och butikerna i centrum. Bostadens planlösning är väldisponerad och rymmer i entréplan en välkomnande hall, gediget kök med köksö intill vardagsrum med en härlig kamin, sovrum, gästtoalett och tvättstuga. Från vardagsrummet nås via stora glaspartier utgång till altan och husets insynskyddade baksida med spabad i sydväst. I de övre planen finns tre sovrum, allrum med kamin, badrum, flertalet förråd/klädkammare samt utgång till balkong med markis i sydväst. På fastigheten finns även förråd och garage.
Objektsidan fick 2 312 besök under vecka 44.

5. Pelarskogsgatan 42 Köping. 5 195 000 kronor.
På entréplan möts du av ett kök med en central köksö och utgång till både altan och trädgård. Den öppna planlösningen binder köket samman med matsal och vardagsrum, samt vidare till ett ljust inglasat uterum. Detta uterum kompletteras av en altan som löper längs två sidor av huset, idealiskt för soliga dagar och grillkvällar med nära och kära. Altanens spot belysning skapar en inbjudande atmosfär när mörkret faller. Här finns också en spa pool, perfekt året om och en inhägnad swimmingpool som inbjuder till både motion och lek. Nedre plan har även ett sovrum med walk in closet och tvättstuga.
Objektsidan fick 2 063 besök under vecka 44.
